Forum

Defibrylator w Kwesturze UW

 
Obraz Beata Grzenkowicz
Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Beata Grzenkowicz ( wtorek, 16 styczeń 2018, 09:26 )
 

W nawiązaniu do zgłoszonego projektu instalacji defibrylatorów w budynkach UW przydałby się jeden defibrylator również w Kwesturze UW na Karowej 20.

Pięciopiętrowy budynek jest gęsto zaludniony przez pracowników Kwestury, ponadto każdego dnia przez budynek przewija się dużo osób z zewnątrz: przychodzą pracownicy UW ze wszystkich Jednostek UW w celu ubezpieczenia się na wyjazdy krajowe i zagraniczne oraz dostarczenia dokumentów księgowych lub w sprawach wymagających wyjaśnienia dot. obszaru księgowego. W budynku mieści się również Kasa zapomogowa-pożyczkowa, z której korzystają wszyscy pracownicy UW.

Zainstalowanie w takim miejscu defibrylatora byłoby słusznym przedsięwzięciem.


Obraz Katarzyna Bieńko
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Katarzyna Bieńko ( wtorek, 16 styczeń 2018, 11:43 )
 

Szanowna Pani,

bardzo dziękuję za tę informację. Defibrylatory są z pewnością potrzebne w wielu miejscach na naszym uniwersytecie. W projekcie zakładającym zakup 15 defibrylatorów dla UW zostały podane przykładowe wydziały i jednostki. Jeśli przedsięwzięcie uda się zrealizować, to wtedy zostaną wyznaczone ostateczne lokalizacje, które zostaną wyposażone w urządzenia AED.

Zachęcam do głosowania na projekt.

Z poważaniem
Katarzyna Bieńko

Obraz Robert Wojciechowski
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Robert Wojciechowski ( środa, 17 styczeń 2018, 13:25 )
 

Oddaje swój głos na Państwa projekt. Równocześnie sugerują aby w ramach projektu na wybranych wydziałach pojawiły się tabliczki (np po jednej na piętro) z danymi kontaktowymi do osób które zostały przeszkolone z użycia defibrylatorów . Myślę że bardzo dobrymi kandydatami do szkoleń są portierze gdyż przebywają w sposób ciągły na wydziale.


Pozdrawiam

Robert Wojciechowski  

Obraz Michał Lendzion
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Michał Lendzion ( środa, 17 styczeń 2018, 14:20 )
 

Wyszkolenie portierów jest jak najbardziej dobrym pomysłem, ale sądzę że karteczki z kontaktem już niekoniecznie. Używanie defibrylatora jest w zasadzie bardzo proste, urządzenie samo wydaje komendy. Takie kartki mogłyby sprawić, że ktoś kto mógłby użyć defibrylatora, zamiast pomagać osobie której życie jest zagrożone, szukałby osoby "kompetentnej". Należy zachęcać ludzi do samodzielnego udzielania pomocy, szczególnie gdy jest to tak proste, ma duże szanse powodzenia, a czas jest tak cenny.

Obraz Beata Grzenkowicz
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Beata Grzenkowicz ( środa, 17 styczeń 2018, 15:24 )
 

Ja sugerowałabym, aby każdy pracownik UW został przeszkolony – tak samo, jak z pierwszej pomocy. Powinny być to szkolenia obowiązkowe i cykliczne, np. raz na rok.


Obraz Katarzyna Bieńko
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Katarzyna Bieńko ( środa, 17 styczeń 2018, 16:02 )
 
Szanowni Państwo,

bardzo dziękuję za poparcie projektu i cenne uwagi. Na uniwersytecie były prowadzone szkolenia z pierwszej pomocy, w których uczestniczyła duża liczba pracowników UW. W grupie osób przeszkolonych byli też strażnicy i portierzy. Myślę, że kurs z pierwszej pomocy będzie kontynuowany i obejmie jeszcze większą liczbę osób. Moim zdaniem miejsca, gdzie znajdują się defibrylatory, powinny być widoczne dla wszystkich i oznaczone rozpoznawalnym znakiem AED.

Z poważaniem
Katarzyna Bieńko

Obraz Beata Grzenkowicz
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Beata Grzenkowicz ( czwartek, 18 styczeń 2018, 08:31 )
 

Miałam na myśli obowiązkowe szkolenia, a nie osobiście wybierane przez pracowników.

Takie szkolenia (pierwsza pomoc, szkolenia z użycia defibrylatorów oraz metody postepowania w sytuacji pożaru, zamachu terrorystycznego)  powtarzane obligatoryjnie raz na rok (aby nie zapomnieć - kiedy przez jakiś czas nie ma się do czynienia z czymś zwyczajnie zapomina się) we wszystkich placówkach UW powinny być standardem. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą uratować komuś życie.

UW powinien być instytucją pionierską, która będzie wzorem dla innych w wdrażaniu odpowiednich procedur "ratunkowych", zwłaszcza że jest miejscem pracy i nauki dla dużej społeczności w zróżnicowanej infrastrukturze przestrzennej położonej w wielu różnych geograficznie miejscach.

Pomysł z defibrylatorami jest na piątkę ;-) Trzymam kciuki za pomyślność zgłoszonego projektu.

Obraz Beata Grzenkowicz
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Beata Grzenkowicz ( środa, 17 styczeń 2018, 15:29 )
 

w odp. na informację Pani Katarzyny Bieńko:

Oczywiście, że zagłosowałam na ten projekt – uważam, że to bardzo dobry pomysł i kwestia ważna dla każdego ;-)


Obraz Agata Ignatowicz-Bocian
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Agata Ignatowicz-Bocian ( środa, 17 styczeń 2018, 12:13 )
 

Ja jeszcze - oprócz Kwestury - postuluję wyposażyć nasze akademiki w defibrylatory. Jeśli będzie kiedyś taka możliwość, oczywiście :-). Zagłosowałam na ten projekt, chociaż uważam, że defibrylatory powinny się znaleźć na UW niezależnie od budżetu partycypacyjnego.

Pozdrawiam Autorkę projektu :)

Agata Ignatowicz-Bocian

Obraz Beata Grzenkowicz
Odp: Defibrylator w Kwesturze UW
Napisane przez: Beata Grzenkowicz ( środa, 17 styczeń 2018, 15:25 )
 

Popieram – defibrylatory powinny być w każdym budynku UW.