Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Ze względów bezpieczeństwa oraz ze względu na bliskość wjazdu na parking przed Centrum Sportu i Rekreacji UW nie jest możliwe ustawienie w proponowanym miejscu betonowych stołów. Po ponownej analizie podjęto zatem decyzję o odrzuceniu projektu. Jednocześnie przyjęto, że jest możliwe wystawienie we wskazanym miejscu w okresie korzystnych warunków atmosferycznych składanych stołów do gier.

  Dziękujemy za złożenie projektu.


  • Projekt zakłada urozmaicenie surowej i nieprzyjaznej przestrzeni Kampusu Ochota poprzez ustawienie betonowych stołów do gry w ping-ponga. Niewielkim kosztem można stworzyć miejsce idealne do aktywnego spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi, do integracji społeczności UW, relaksu i dobrej zabawy.

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   AKTYWNA OCHOTA! Zagraj w ping-ponga na ogólnodostępnych stołach do gry!

   Autor projektu

   Maria Adynowska
   40230000

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: relaks, sport, przestrzeń uniwersytecka
   Charakter: ogólnouniwersytecki

   Problemem Kampusu Ochota jest ciągła budowa i brak przyjaznych przestrzeni, w których chciałoby się spędzać czas wolny. Projekt ustawienia stołów jest próbą stworzenia niedrogiej namiastki takiej właśnie przestrzeni zachęcającej do spotkań na wolnym powietrzu. Brak podobnych miejsc i urządzeń w okolicy, sąsiedztwo dużych wydziałów i akademików oraz lokalizacja w sąsiedztwie głównego ciągu komunikacyjnego Kampusu Ochota będzie pozytywnie wpływała na atrakcyjność tego miejsca. Stoły do ping-ponga wraz z proponowanymi w innym budżecie stołami do gry w piłkarzyki będą także świetną wizytówką usytuowanego nieopodal Centrum Sportu i Rekreacji, a ich zadaniem będzie promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. Dzięki lokalizacji na świeżym powietrzu przy głównym wejściu na Kampus Ochota wszyscy pracownicy i studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą mogli skorzystać z projektu. Stoły do ping-ponga są ogólnodostępne i korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne, wymaga posiadania jedynie paletek i piłeczki. Stoły są betonowe i przystosowane do panujących warunków atmosferycznych – korzystanie z nich będzie zatem możliwe przez cały rok. Etapy realizacji projektu 1. Wybór firmy 2. Zakupienie stołów 3. Transport i montaż 4. Użytkowanie

   Lokalizacja

   ul. Banacha 2a

   Miejsce proponowanej lokalizacji projektu znajduje się w sąsiedztwie wejścia do Centrum Sportu i Rekreacji, na placu za miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych. Miejsce to jest wyłożone kostką, posiada ustawione nieopodal ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Dopuszcza się zmianę lokalizacji. W razie przebudowy okolicznych budynków istnieje możliwość przestawienia stołów w inne miejsce.

   Koszt

   Stół do gry w ping-ponga: 3499zł/ 1 sztuka, 6 998zł 2 sztuki. Transport: 900 zł. Montaż: 700 zł.


   Całkowity koszt projektu: 8 598,00 PLN

   Konserwacja ok. 200 zł


   Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 200,00 PLN