Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Ze względów bezpieczeństwa oraz ze względu na bliskość wjazdu na parking przed Centrum Sportu i Rekreacji UW nie jest możliwe ustawienie w proponowanym miejscu betonowych stołów. Po ponownej analizie podjęto zatem decyzję o odrzuceniu projektu. Jednocześnie przyjęto, że jest możliwe wystawienie we wskazanym miejscu w okresie korzystnych warunków atmosferycznych składanych stołów do gier.

  Dziękujemy za złożenie projektu.


  • Projekt zakłada urozmaicenie surowej i nieprzyjaznej przestrzeni Kampusu Ochota poprzez ustawienie stołów do gry w piłkarzyki. Niewielkim kosztem można stworzyć miejsce idealne do aktywnego spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi, do integracji społeczności UW, relaksu i dobrej zabawy.

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   AKTYWNA OCHOTA! Rzuć wszystko i chodź grać w piłkarzyki na Ochocie!

   Autor projektu

   Maria Adynowska
   40230000

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: relaks, sport, przestrzeń uniwersytecka
   Charakter: ogólnouniwersytecki

   Problemem Kampusu Ochota jest ciągła budowa i brak przyjaznych przestrzeni, w których chciałoby się spędzać czas wolny. Projekt ustawienia stołów jest próbą stworzenia niedrogiej namiastki takiej właśnie przestrzeni zachęcającej do wspólnych spotkań na wolnym powietrzu. Brak podobnych miejsc i urządzeń w okolicy, sąsiedztwo dużych wydziałów i akademików oraz lokalizacja w sąsiedztwie głównego ciągu komunikacyjnego Kampusu Ochota będzie pozytywnie wpływała na atrakcyjność tego miejsca. Piłkarzyki wraz z proponowanymi w innym budżecie stołami do ping ponga będą świetną wizytówką usytuowanego nieopodal Centrum Sportu i Rekreacji i doskonale spełnią zadanie promowania aktywnego i zdrowego stylu życia wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie to także odpowiednie miejsce do odpoczynku pomiędzy zajęciami i integracji całego środowiska. Dzięki lokalizacji na świeżym powietrzu przy głównym wejściu na Kampus Ochota wszyscy pracownicy i studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą mogli skorzystać z projektu. Piłkarzyki są ogólnodostępne i korzystanie z nich jest całkowicie bezpłatne. Stoły są betonowe i przystosowane do panujących warunków atmosferycznych – korzystanie z nich będzie zatem możliwe przez cały rok. WYKONANIE STOŁÓW beton płukany, gładzony C25/30, stal czarna lakierowana, nierdzewna, tworzywa sztuczne, guma, farby, lakiery. WYMIARY Blat stołu - 140x80cm, wysokość - 87cm, waga- ok 700kg. Etapy realizacji projektu 1. Wybór firmy. 2. Zakupienie stołów. 3. Transport i montaż. 4. Przekazanie do użytkowania.

   Lokalizacja

   ul. Banacha 2a

   Na granicy działki B1.1 U-N, w sąsiedztwie wejścia do budynku Centrum Sportu i Rekreacji, pomiędzy drogą wjazdową na Kampus, a wjazdem na parking przed CSiR. Miejsce proponowanej lokalizacji projektu jest wyłożone kostką, posiada ustawione ławki, kosze na śmieci oraz stojak na rowery. Zalecona powierzchnia zagospodarowania 1 stołu to 250 cm x 250 cm. Dopuszcza się zmianę lokalizacji. W razie przebudowy lub rozbudowy okolicznych budynków stoły można przenieść tymczasowo lub na stałe w inne miejsce.

   Koszt

   Stół do gry w piłkarzyki: 4509 zł/ sztuka, 2 sztuki: 9 018 zł. Transport: ok. 900 zł Montaż: ok. 500 zł.


   Całkowity koszt projektu: 10 418,00 PLN

   Konserwacja i uzupełnianie elementów: 300 zł


   Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 300,00 PLN