Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Pogłębiona analiza wykazała, że zaproponowana w projekcie przestrzeń ze względów BHP (brak światła dziennego i dostatecznej wentylacji) nie może być przeznaczona na przestrzeń socjalną i stałe przebywanie osób. Ponadto drugie piętro PK jest w całości przeznaczone na biura - ogólnodostępna przestrzeń socjalna może przeszkadzać w pracy administracji UW. Z tego powodu projekt nie będzie mógł być przyjęty do dalszych etapów budżetu partycypacyjnego. Jednocześnie podjęto decyzję, iż założenia projektu zostaną częściowo zrealizowane poprzez działania służb UW: w 2018 r. zostaną zakupione i ustawione w opisanej przestrzeni nowe meble dla osób czekających na wejście do biur administracji UW.

  Dziękujemy za złożenie projektu.


  • 2. piętro to projekt zaaranżowania ogólnodostępnej przestrzeni na drugim piętrze Pałacu Kazimierzowskiego. Obecnie miejsce to jest wykorzystywane głównie podczas remontów. Stoją tam szafy, przypadkowe meble z różnych biur. Po odpowiednim umeblowaniu tej przestrzeni studenci i pracownicy mogliby w komfortowych warunkach czekać na załatwienie swoich spraw w biurach administracji centralnej.

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   2. piętro

   Autor projektu

   Olga Basik
   01000000

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: przestrzeń uniwersytecka
   Charakter: ogólnouniwersytecki

   Na drugim piętrze Pałacu Kazimierzowskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) znajduje się wiele biur administracji centralnej, m.in. Biuro Współpracy z Zagranicą, Biuro Spraw Studenckich, Biuro Spraw Pracowniczych, z których korzystają studenci i pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, a także studenci zagraniczni przebywający na programach wymiany międzynarodowej. Obecnie nie ma tam żadnego miejsca dla oczekujących. Przestrzeń mogłoby pełnić funkcję reprezentacyjnej poczekalni. Mogłyby znaleźć się tam krzesła i kanapy, stoły, biurka, pufy, regał (biura mogłyby wykładać ulotki i informatory), a także dyspozytor z wodą. W wydzielonej części mógłby znajdować się mini kącik dla dzieci (Pałac Kazimierzowski odwiedzają rodzice z dziećmi nie tylko podczas załatwiania spraw pracowniczych, ale również podczas różnych uroczystości). Dla osób pracujących w Pałacu Kazimierzowskim może to być wygodna przestrzeń socjalna, w której będą spędzić przerwy w pracy. W załączniku znajduje się roboczy pomysł na to, jak można zagospodarować tę przestrzeń oraz kilka zdjęć pokazujących jej obecne wykorzystanie.

   Lokalizacja

   Pałac Kazimierzowski, Krakowskie Przedmieście 26/28

   60 m2 przestrzeni na drugim piętrze Pałacu Kazimierzowskiego (między korytarzami)

   Koszt

   9975-10 824 zł: fotel – 799 zł (4 sztuki), sofa – 1599 zł (2 sztuki), stolik – 129-349 zł (2 sztuki), biurko – 129 zł (3 lub 4 sztuki), krzesło – 200 zł (3 lub 4 sztuki), pufy – 0-200 zł (kostki reklamowe z Biura Promocji lub nowe pufy, 8 sztuk), regał – 279-359 zł, kącik dla dzieci np. stolik + 4 krzesełka – ok. 300 zł, dodatkowe oświetlenie np. lampy podłogowe – 199 zł (3 sztuki), kosze na śmieci – 20 zł (2 sztuki), dystrybutor nablatowy do wody galonowej – 300 zł, butla wody – 20 zł (wymieniana raz na dwa tygodnie, 26 sztuk rocznie), elementy dekoracyjne – tablice magnetyczne, kwiaty i doniczki, dywanik (kącik dla dziecka) – ok. 300 zł. Kosztorys został wyliczony na podstawie cen przykładowych mebli popularnej szwedzkiej firmy meblowej. Można też skorzystać z usług firmy specjalizującej się w produkcji mebli biurowych. Kosztorys byłby wtedy wyższy. Zakładamy jednak, że nie przekroczy 15 tys. zł.


   Całkowity koszt projektu: 1 000 015 000,00 PLN

   Dostarczanie nowych butli z wodą.


   Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 520,00 PLN