Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Autorka uznaje projekt "AKTYWNA OCHOTA! Zdrowy kręgosłup PrawcownikUW – jeszcze więcej zajęć gimnastyki" za lepiej skonstruowany i wycofuje swój projekt.

  Dziękujemy za złożenie projektu. 


  • Coraz więcej osób uskarża się na problemy z kręgosłupem i bólem pleców, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Schorzeniom tym sprzyja siedzący tryb życia. Najlepszym lekarstwem na te problemy jest ruch, dlatego często zalecane są specjalne zajęcia z pilatesu, czy jogi. Niestety, oferta zajęć sportowych dla pracowników na kampusie Ochota jest niewielka, dlatego proponujemy zajęcia ruchowe w godzinach porannych lub w trakcie dnia, aby ułatwić pracownikom dbanie o ich zdrowie.

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   Zdrowy kręgosłup: zajęcia dla pracowników na kampusie Ochota

   Autor projektu

   Barbara Jancewicz

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: sport
   Charakter: realizuje potrzeby grupy osób

   Coraz więcej osób uskarża się na problemy z kręgosłupem i bólem pleców, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Schorzeniom tym sprzyja siedzący tryb życia. Najlepszym lekarstwem na te problemy jest ruch, dlatego często, zarówno osobom cierpiącym na problemy z kręgosłupem jak i w ramach profilaktyki, zalecane są specjalne zajęcia z pilatesu, czy jogi. Zajęcia sportowe dla pracowników UW zwykle odbywają się w innych lokalizacjach, przez co dostęp do nich jest utrudniony. Basen na Kampusie Ochota jest dostępny dla pracowników wcześnie rano lub wieczorem, dlatego sądzimy, że oferta zajęć zlokalizowanych na kampusie Ochota i odbywających się w trakcie dnia (w godzinach 8.00-17.00) byłaby dla wielu osób bardzo atrakcyjna. Sposób realizacji: 1. Znaleźć odpowiednią salę (lub inną dostępną przestrzeń) do ćwiczeń w obrębie Kampusu Ochota i sprawdzić, kiedy w trakcie dnia jest ona wolna. 2. Zatrudnić prowadzącego zajęcia z pilatesu lub jogi kręgosłupa (tego typu zajęcia przykładowo prowadzi się tu: www.yogamedica.pl, tu: http://jogart.pl/ i tu: http://jogarytm.pl/). 3. Rozesłać informację o zajęciach do pracowników i przeprowadzić zapisy na te zajęcia. 4. Prowadzenie zajęć. Zajęcia ze zdrowego kręgosłupa odciążają i poprawiają ruchomość kręgosłupa, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość bólu pleców. Elementem zajęć zwykle są również ćwiczenia rozluźniające i relaksujące, które poza działaniem prozdrowotnym poprawiają nastrój. Zdrowej osobie łatwiej się skupić na pracy, która dzięki temu idzie sprawniej i jest wyższej jakości. Równocześnie, ruch poprawia samopoczucie, co pozytywie przełoży się na atmosferę pracy i nauczania. W tym sensie beneficjentami tego projektu będą zarówno sami uczestnicy zajęć, jak i ich współpracownicy i studenci.

   Lokalizacja

   ul. Banacha 2a

   W ramach kampusu Ochota są dostępne sale sportowe, odpowiednie do organizacji tego typu zajęć.

   Koszt

   Koszt razem: 12 000 zł Koszt zajęć: 150 zł/h, zajęcia 2 razy w tygodniu przez cały 2018 rok (bez lipca i sierpnia), czyli 40 tygodni. Koszt sali: 0 zł, bo korzystamy z sal UW


   Całkowity koszt projektu: 12 000,00 PLN