Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Dziękujemy za złożenie projektu. Projekt został odrzucony z powodów merytorycznych: nie spełnia kryterium ogólnodostępności (jest skierowany do mieszkańców DS).


  • Szanowni Państwo wraz z p. Piotrem Łowickim chcielibyśmy zaproponować w ramach zagospodarowania Kampusu Ochota UW wykonanie wiaty rowerowej na rowery należące do studentów mieszkających w Domu Studenta nr 1 i 2

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   Wiata rowerowa

   Autor projektu

   Emilia Jasińska

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: sport, przestrzeń uniwersytecka, zieleń uniwersytecka
   Charakter: realizuje potrzeby grupy osób

   Jesteśmy w posiadaniu projektu budowlanego wiaty rowerowej na około 55 rowerów. Projekt przewiduje wybudowanie okrągłej wiaty na rowery o wysokości około 2.70 m. Dojście do wiaty za pomocą pochylni o nachyleniu około 7%. Po środku wiaty planuje się posadzić niewielkie drzewo. Jeśli chodzi o korzyści to pragnę nadmienić, że plagą na Kampusie Ochota są kradzieże rowerów, a studenci mieszkający w akademikach od lat proszą o takie miejsce, gdzie bezpiecznie mogliby przechowywać swoje rowery. Niestety oba budynki (DS. 1 i 2) nie mają możliwości udostępnienia takiego pomieszczenia - miejsca. Z moich obserwacji wynika, że duża liczba studentów preferuje właśnie ten środek komunikacji do poruszania się po mieście (zwłaszcza w okresie wiosenno - jesiennym). Wybudowanie takiej wiaty przyczyni się do szerzenia aktywności fizycznej wśród studentów UW.

   Lokalizacja

   działka nr ew 18/2 z obrębu 2-02-09 przy ul. Żwirki i Wigury , dzielnicy Ochota w Warszawie

   Wiata rowerowa posadowiona na działce nr 18/2 z obrębu 2-02-09 przy ul. Żwirki i Wigury, na terenie dzielnicy Ochota w Warszawie.

   Koszt

   Szacunkowy koszt 95 000


   Całkowity koszt projektu: 95 000,00 PLN

   Szacunkowy roczny koszt utrzymania 2 500 zł


   Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 2 500,00 PLN