Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Wniosek skierowany do realizacji

  Dziękujemy za złożenie projektu. Projekt skierowany do głosowania.   • Cel projektu: udzielanie on-line profesjonalnej pomocy psychologicznej studentom i pracownikom. Adresatem projektu są osoby, które: 1) przebywają na wymianie zagranicznej i przeżywają silny stres, 2) z powodu ciężkiej choroby pozostają w domu, a potrzebują wsparcia psychologicznego, 3) z powodu nasilonego lęku preferują pomoc on-line. Pomóż nam pomagać!

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   Pomóż nam pomagać: pomoc psychologiczna online dla studentów i pracowników UW

   Autor projektu

   Szymon Chrząstowski

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: ochrona zdrowia
   Charakter: realizuje potrzeby grupy osób

   Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia może przeżywać na tyle silny stres, że potrzebuje dodatkowego wsparcia. Czasami wystarczy rozmowa z bliskimi osobami, ale niekiedy warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Bywa jednak tak, że kiedy akurat taka pomoc byłaby najbardziej potrzebna, najtrudniej o nią: mnożą się bariery. Ten projekt ma na celu likwidację jednej z tych barier. Niektórzy studenci i pracownicy UW nie mogą skorzystać z pomocy stacjonarnej psychologa, mimo że takiej pomocy potrzebują. Osoby te mogą np. przebywać za granicą na wymianie międzynarodowej. Kolejną grupą są przewlekle chorzy, którzy z tego powodu muszą pozostawać w domu lub szpitalu. Wreszcie część osób przeżywa tak silny lęk, iż uniemożliwia on wychodzenie z domu (a więc również skorzystanie z pomocy psychologicznej). Wszystkie te grupy mogłyby skorzystać z naszej oferty. Projekt ten ma odpowiadać na potrzeby tych osób, tak aby nie pozostawały one same z własnymi problemami w sytuacji kryzysowej. Korzyści z realizacji projektu są zatem oczywiste: pomagamy potrzebującym. Celem konsultacji będzie: 1) wsparcie psychologiczne w kryzysowej sytuacji, 2) dobranie najlepszego sposobu pomocy dla danej osoby, 3) zapobieganie przerwaniu studiów. Chcemy umożliwić takim osobom dostęp do psychologa za pośrednictwem Skype’a. Pomoc psychologiczna on-line jest już uznanym rodzajem pomocy – powstaje na ten temat szereg publikacji, prowadzone są badania. Przewidujemy, że każdy student i pracownik miałby możliwość skorzystania z trzech sesji on-line (pierwszej godzinnej i dwóch 30-minutowych plus w uzasadnionych, wyjątkowych przypadkach, kolejnej sesji). Takie ograniczenie wynika stąd, aby zadbać o dużą dostępność pomocy on-line przy małej liczbie osób, które mogą zaangażować się w projekt. Sesje będę umawiane przez Internet i realizowane za pośrednictwem komunikatora Skype. Projekt realizowany byłby w roku 2018. Zakup sprzętu oraz wypracowanie specyficznych procedur pomocy pozwoliłoby go kontynuować w następnych latach, co nie wiązałoby się z generowaniem dalszych kosztów. W ramach przyznanych nam środków chcielibyśmy: 1) Przystosować stanowisko pracy: zakup biurka, fotela i odpowiedniego oświetlenia (etap 1). 2) Kupić konieczny sprzęt, którym nie dysponujemy, tj. laptopa wraz z oprogramowaniem oraz mikrofon (etap 1), 3) Przygotować system on-line do zapisów na konsultacje (etap 2) i ich ewaluacji (etap 5). 4) Zadbać o jakość udzielanych konsultacji poprzez superwizje naszej pracy, czyli zaprosić tzw. superwizora, który w trakcie trwania projektu pomagałby nam wybierać najbardziej efektywne sposoby pracy (etap 3). Po tym czasie to my sami moglibyśmy dalej kształcić kolejne osoby (etap 4). Prowadzilibyśmy także ewaluację projektu (naszych działań) za pośrednictwem specjalnej anonimowej ankiety umieszczonej na stronie www. Pomóż nam pomagać!

   Lokalizacja

   Pasteura 7 siedziba Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego

   Koszt

   Wstępny kosztorys projektu 1. laptop 3640 zł np. Lenovo ThinkPad L570 i3-7100U/8GB/180SSD/DVD-RW/Win10P https://www.x-kom.pl/p/360560-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-l570-i3-7100u-8gb-180ssd-dvd-rw-win10p.html 2. kamera Internetowa 1000 zł np. Logitech Cam Conference BCC950 https://www.x-kom.pl/p/105642-kamera-konferencyjna-logitech-cam-conference-bcc950.html 3. słuchawki 210 zł np. Logitech H540 Headset czarne z mikrofonem https://www.x-kom.pl/p/122603-sluchawki-przewodowe-logitech-h540-headset-czarne-z-mikrofonem.html 4. biurko 450zł: stanowisko komputerowe (meble typu IKEA) 5. krzesło z podłokietnikami 300zł: stanowisko komputerowe (meble typu IKEA) 6 oświetlenie 50zł: stanowisko komputerowe (meble typu IKEA) 7. strona www wraz z system zapisów 2500zł: stworzenie strony www z informacjami o konsultacjach, opisująca ich cele i dalsze możliwości pomocy, oraz systemu zapisów online 8. superwizje 1600zł: superwizje prowadzone przez konsultanta zewnętrznego w celu zadbania o utrzymanie wysokich standardów merytorycznych oferowanej pomocy (koszt jednostkowy 200zł za godzinę) 9. materiały informacyjne 200zł: wydrukowanie materiałów informacyjnych, które zostaną rozpropagowane w poszczególnych jednostkach UW Razem 9950zł


   Całkowity koszt projektu: 9 950,00 PLN

   Pomoc w kolejnych latach mogłaby być realizowana np przez pracowników Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w ramach swoich obowiązków.