Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Ze względów bezpieczeństwa oraz ze względu na okresowe wykorzystywanie dziedzińca w innych celach nie jest możliwe ustawienie na Małym Dziedzińcu drzew w donicach oraz stołów. Po ponownej analizie podjęto zatem decyzję o odrzuceniu projektu. Jednocześnie przyjęto, że założenia projektu zostaną częściowo zrealizowane poprzez działania służb UW: od sezonu wiosennego 2018 zwiększona zostanie liczba ławek na Małym Dziedzińcu, liczba donic z kwiatami i nasadzeń w dotychczasowych donicach.

  Dziękujemy za złożenie projektu.


  • Mały Dziedziniec, choć znajduje się tuż przy bramie głównej, wydaje się być opuszczonym, smutnym, szarym miejscem. Proponujemy, by Mały Dziedziniec zyskał nowe szaty - zielone. Plac powinien wypełnić się drzewami, a pośród nich stanąć mogłyby ławki i stoły.

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   Zielony Dziedziniec

   Autor projektu

   Maria Golińska-Wapińska

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: przestrzeń uniwersytecka, zieleń uniwersytecka
   Charakter: ogólnouniwersytecki

   Mały Dziedziniec, choć znajduje się tuż przy bramie głównej, wydaje się być opuszczonym, smutnym, szarym miejscem. Proponujemy, by Mały Dziedziniec zyskał nowe szaty - zielone, by stał się miejscem, które skłania do dłuższego odpoczynku przy dźwiękach szumu drzew i śpiewu ptaków. Na terenie placu stanęłoby 5 drzew w donicach (kostka brukowa i znajdujący sie pod nią schron pewnie nie pozwolą na stworzenie prawdziwego trwanika / skwerku. Pomiędzy wiśniami stepowymi i klonami polnymi mogłyby stanąć ławki i stoły. Takie miejsce byłoby przyjaznym punktem spotkań dla całej społeczności akademickiej - zarówno studentów, jak i pracowników. Obecnie jedynym miejscem, które może pełnić taką rolę na kampusie głównym jest skwer w okolicy budynku Instytutu Archeologii. To zdecydowanie zbyt mało jak na tysięczne rzesze, odwiedzające kampus główny każdego dnia.

   Lokalizacja

   Mały dziedziniec

   Koszt

   Zakup oraz zasadzenie drzew (klony polne i wiśnie stepowe - 5 szt.) - 50 zł / szt. => 250 zł Zakup donic wraz z podłożem (5 szt.) - 500 zł / szt. => 2500 zł Zakup stołów drewnianych (5 szt. ) - 300 zł / szt. => 1500 zł


   Całkowity koszt projektu: 4 250,00 PLN