Tematyka

 • Uwagi do projektu

  Projekt odrzucony z powodu braku możliwości realizacji. Nie ma możliwości realizacji projektu wewnątrz budynku, zaś obszar wokół budynku (przed wejściem) nie jest własnością UW. Jednocześnie działania przewidziane w projekcie zostaną zrealizowane w inny sposób: w 2018 r. powstanie zewnętrzna palarnia na terenie BUW, czyli w budynku naprzeciw.

  Dziękujemy za złożenie projektu.


  • Projekt ma na celu wyjście na przeciw potrzeb licznej grupy studentów, jak również pracowników UW. Plan zakłada wybudowanie lub wydzielenie strefy dla palących przy poszczególnych jednostkach wydziałowych. Ten projekt, żeby dać konkretne podwaliny dla ewentualnego dalszego rozwoju pomysłu, na początku skupia się na palarni dla studentów wydziału Neofilologii UW przy ulicy Dobrej.

   Opis projektu

   Nazwa projektu

   PALARNIA ILS

   Autor projektu

   Wojciech Mazurkiewicz
   32010000

   Szczegóły projektu

   Klasyfikacja: Integracja studencka, przestrzeń uniwersytecka, zieleń uniwersytecka
   Charakter: realizuje potrzeby grupy osób

   Na społeczeństwo uniwersyteckie składa się liczna grupa osób palących, zarówno studentów jak i pracowników. Abstrahując od kwestii zdrowotno-ideologicznej pozostawionej każdemu do rozważenia we własnym sumieniu, można zauważyć że z wyjściem na papierosa łączy się wiele niedogodności. Wybudowanie lub wydzielenie strefy dla palących wiele by ułatwiło oraz pomogło w kilku kwestiach: - Odizolowanie osób palących od niepalących, minimalizujące ryzyko "biernego palenia" wśród przeciwników tytoniu - Ustawienie popielniczek wpłynie na ograniczenie niedopałków często rzucanych na ulicę, czyli dbałość o czystość środowiska - Umożliwi palenie w czasie niepogody lub niskiej temperatury pozytywnie wpływając na zdrowie osób palących - Pod wiatą chroniącą od deszczu przy wejściu obowiązuje zakaz palenia, a także nie ma dostatecznie dużo miejsca aby pomieścić ewentualnych palaczy - Społeczność studentów Neofilologii wielokrotnie gości obcokrajowców a także inne osoby przyjeżdżające np. na konferencje; osoby palące znajdą właściwe miejsce w czasie przerwy nie czując się źle łamiąc zakaz palenie pod wiatą przy wejściu oraz nie musząc wychodzić na ulicę Projekt zakłada 3 ścieżki realizacji do weryfikacji i wyboru przez Władze Uniwersytetu oraz wydziału Neofilologii: 1. Wybudowanie wiaty dla palących w pobliżu wydziału podobnej do załączonej na obrazku 2. Wydzielenie strefy dla palących oraz ustawienie popielniczek, ławek 3. Otwarcie wewnętrznego patio w czasie roku akademickiego oraz ustawienie popielniczek Jeśli realizacja projektu powiodłaby się, a projekt cieszył się popularnością wśród studentów, podobne miejsca można stworzyć również w pobliżu innych wydziałów.

   Palarnia-Wedel-200x300-1.jpg

   Lokalizacja

   Dobra 55, 00-312 Warszawa

   Wydzielona strefa obok lub wewnątrz nowego budynku Wydziału Neofilologii UW.

   Koszt

   Koszt budowy palarni waha się od 20 do 30 tyś zł. Jednak jeśli wybrać by jedną z pozostałych ścieżek realizacji, koszt przedsięwzięcia spada: - Wydzielenie strefy 0zł - popielniczka (jedna sztuka) od 40zł - ławka w okolicach 400zł - koszty konserwacji oraz sprzątania W przypadku wykorzystania wewnętrznego patio wydatki będą jeszcze bardziej ograniczone


   Całkowity koszt projektu: 200 020 000,00 PLN

   prace konserwacyjne oraz sprzatające


   Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 1 000,00 PLN